TEATRZYK

pt. „Pani Zamieć”

Dotyczy grup: I, II, III, IV, V, VI, IX

Uwaga Rodzice!

14 lutego (wtorek) w naszym przedszkolu odbędzie się uroczystość z okazji „Walentynek”.

Prosimy o ubranie dzieci tego dnia na czerwono

DYŻURY - LUTY

Rano dzieci zbierają sie w grupie IX "Delfinki",

po godzinie 16 dzieci przebywają w grupie I "Żabki".

"KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI”

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci

i rodziców do włączenia się w akcję

„Wędrująca książka”

Wystarczy przynieść z domu

swoją książkę i wybrać sobie inną,

przeczytać w domu,

oddać i wybrać następną.

Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu. Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, pracowników.

Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną- przyniesioną z domu. Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela! Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki i życzymy miłego czytania.

Mały czytelniku zostaw swoją książkę na wymianę

1. Przynosimy książki z domu

2. Zostawiamy je w kąciku wędrującej książki

3. Wybieramy w zamian inną książkę

4. Pamiętamy by książki wracały

do kącika po ich przeczytaniu

5. Jesteśmy odpowiedzialni za książki i je szanujemy

Weź, przeczytaj i podaj dalej…

ZAJĘCIA

Drodzy Rodzice !

W naszym przedszkolu odbywać się będą cykliczne zajęcia dla dzieci
5 letnich prowadzone metodą
Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.
Zajęcia mają na celu: kształcenie lub doskonalenie własnego ciała i orientacji w jego schemacie, zdobycie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu, nawiązywanie pozytywnych relacji z drugą osobą poprzez zabawę, nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem i grupą, zaspokojenie potrzeby aktywności ruchowej.

Zainteresowanych rodziców z dziećmi w stroju sportowym,
zapraszamy z kocem i dobrym humorem do sali grupy

"Smerfy" dnia 20.10.2016r.(czwartek) o godzinie 16:30

Szanowni Rodzice!

Na podstawie uchwały Nr XLIX/561/13 Rady Miasta Białystok z dnia 30 września 2013 r. w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Białystok /Dz. Urz. Woj. Podlaskiego poz. 3705/ i  Zarządzenie Nr 3892/13 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 30 października 2013 r. w sprawie wykonania uchwały Nr XLIX/561/13 Rady Miasta Białystok z dnia 30 września 2013 r., Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 39 w Białymstoku informuje o możliwości ubiegania się o zniżki w opłacie korzystania z usług przedszkola:

·       Decyzje MOPR o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dziecko należy przedłożyć w placówce i złożyć oświadczenie (formularz do wypełnienia na miejscu) w sierpniu i listopadzie,

·       Orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie  kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych posiadanym przez dziecko należy przedłożyć w placówce i złożyć oświadczenie (formularz do wypełnienia na miejscu), obniżenie opłaty przysługuje po miesiącu, w którym rodzic przedłożył to oświadczenie,

·       Numer dokumentu (nr Karty BKDR) potwierdzającego uczestnictwo w Programie „Białostocka Karta Dużej Rodziny” należy podać dyrektorowi przedszkola, obniżenie opłaty z tego tytułu przysługuje od początku miesiąca następującego po miesiącu, w którym rodzic podał numer dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w Programie.

HYMN NASZEGO PRZEDSZKOLA

słowa: Beata Zalewska

melodia do piosenki pt. „Kalosze”

Na Słonecznym pięknym Stoku

W cichym mieście Białymstoku

Jest przedszkole dobre tak,

Niech usłyszy o tym świat.

Duże sale, świetne panie

I plac zabaw wymarzony

Myśli moje biegną gdzie,

Swe dzieciństwo spędzić chcę.

Trzydziesty dziewiąty numer,

Zaśpiewajmy wszyscy chórem,

Kocham mój przedszkolny świat

Z niego zawsze jestem rad.

"Czego Jaś się nie nauczy,
tego Jan nie będzie umiał."

Przysłowie polskie