Aktualności


 
 KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY


 W związku ze zbliżającym się 23 kwietnia  Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich postanowiliśmy zorganizować w naszym przedszkolu

„ I rodzinny konkurs literacko- plastyczny

 Moja książeczka- bajeczka”.

Zadaniem dzieci i rodziców będzie :

·        ułożenie tekstu bajeczki,

·        zilustrowanie treści obrazkami,

·        złożenie książeczki w całość.

 

Celem konkursu jest  promowanie czytelnictwa wśród dzieci, prezentacja twórczości plastycznej dzieci,  stworzenie własnej książki z bajką wymyśloną przez uczestnika, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i kreatywności przedszkolaków.

Jury przyzna nagrody za I,II,III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4- latki, 5-6- latki. Wszystkie uczestniczące rodziny dostaną dyplomy za udział.

 

Prace należy dostarczyć do 24.04.2017 do grupy I „Żabki”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 kwietnia. Pełny regulamin dostępny na głównej  tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy! DYŻURY - KWIECIEŃ


 Rano dzieci zbieraja się w grupie I "Żabki",

po godzinie 16 dzieci przebywają w grupie IV "Kubusie.

 

Wyjątkiem jest 5 kwietnia. W tym dniu dzieci rano i po południu przebywają I grupie - w "Żabkach" "KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI”

 

 

 

 

      Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci

i rodziców do włączenia się w akcję                   

„Wędrująca książka”

    Wystarczy przynieść z domu

swoją książkę i wybrać sobie inną,

przeczytać w domu,

oddać i wybrać następną.                     

                                                               

 

 

             


      Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu. Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, pracowników.

Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną- przyniesioną z domu. Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela! Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki i życzymy miłego czytania.

 

Mały czytelniku zostaw swoją książkę na wymianę

 

1. Przynosimy książki z domu

2. Zostawiamy je w kąciku wędrującej książki

3. Wybieramy w zamian inną książkę

4. Pamiętamy by książki wracały

do kącika po ich przeczytaniu

5. Jesteśmy odpowiedzialni za książki i je szanujemy

 

Weź, przeczytaj i podaj dalej…

  ZAJĘCIA


 Drodzy Rodzice !


      W naszym przedszkolu odbywać się będą cykliczne zajęcia dla dzieci
5 letnich prowadzone metodą
Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.
Zajęcia mają na celu: kształcenie lub doskonalenie własnego ciała i orientacji w jego schemacie, zdobycie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu, nawiązywanie pozytywnych relacji z drugą osobą poprzez zabawę, nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem i grupą, zaspokojenie potrzeby aktywności ruchowej.
 
Zainteresowanych rodziców z dziećmi w stroju sportowym,
zapraszamy z kocem i dobrym humorem do sali grupy
 
"Smerfy" dnia 20.10.2016r.(czwartek) o godzinie 16:30

  Szanowni Rodzice!


               Na podstawie uchwały Nr XLIX/561/13 Rady Miasta Białystok z dnia 30 września 2013 r. w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Białystok /Dz. Urz. Woj. Podlaskiego poz. 3705/ i  Zarządzenie Nr 3892/13 Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 30 października 2013 r. w sprawie wykonania uchwały Nr XLIX/561/13 Rady Miasta Białystok z dnia 30 września 2013 r., Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 39 w Białymstoku informuje o możliwości ubiegania się o zniżki w opłacie korzystania z usług przedszkola:

 

·       Decyzje MOPR o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dziecko należy przedłożyć w placówce i złożyć oświadczenie (formularz do wypełnienia na miejscu) w sierpniu i listopadzie,

 

·       Orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie  kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych posiadanym przez dziecko należy przedłożyć w placówce i złożyć oświadczenie (formularz do wypełnienia na miejscu), obniżenie opłaty przysługuje po miesiącu, w którym rodzic przedłożył to oświadczenie,

 

·       Numer dokumentu (nr Karty BKDR) potwierdzającego uczestnictwo w Programie „Białostocka Karta Dużej Rodziny” należy podać dyrektorowi przedszkola, obniżenie opłaty z tego tytułu przysługuje od początku miesiąca następującego po miesiącu, w którym rodzic podał numer dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w Programie.HYMN NASZEGO PRZEDSZKOLA

 


 

słowa: Beata Zalewska

melodia do piosenki pt. „Kalosze”


 

Na Słonecznym pięknym Stoku

W cichym mieście Białymstoku

Jest przedszkole dobre tak,

Niech usłyszy o tym świat.

  

Duże sale, świetne panie

 I plac zabaw wymarzony

Myśli moje biegną gdzie,

Swe dzieciństwo spędzić chcę.

 

Trzydziesty dziewiąty numer,

  Zaśpiewajmy wszyscy chórem,

Kocham mój przedszkolny świat

Z niego zawsze jestem rad.

 

 


Menu

Śpiewająca Polska

Cytat dnia

Kocha się za nic.
Nie istnieje żaden powód do miłości.

Paulo Coelho


Strona była odwiedzana 675358 razy